Iran design سازمان زنان سازمان زنان

سازمان زنان
سازمان زنان

برگزاری نشست شورای راهبردی زنان در دفاع مقدس سمنان

جلسه شورای راهبردی زنان در دفاع مقدس سمنان با حضور رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در استانداری سمنان برگزار شد.

...

دومین نشست شورای راهبردی زن و دفاع مقدس در استان سمنان با حضور «مریم مجتهد‌زاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان در جمع مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد. 

مجتهدزاده در این نشست اظهار داشت: نقش زنان در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جبهه‌ها بود و مردان به پشتوانه حمایتِ آنان در جبهه‌ها حاضر می‌شدند.

وی در خصوص ثبت و ضبط خاطرات خانواده شهدا و ایثارگران بیان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید ثبت خاطرات خانواده شهدا را جزء رسالت‌ها و تکالیف خود دانسته و با الهام از سیره زندگی شهدا و ایثارگران، سبک زندگی جهادی و ایثارگرانه را در جامعه کنونی نشر دهند.

مجتهدزاده با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی بر لزوم آشنایی بیشتر با فضای رسانه و افزایش سواد نسبت به این حوزه ادامه داد: جمع‌آوری، ثبت و ضبط خاطرات شهدا، گسترش سواد رسانه‌ای در بین جوانان با هدف کاهش اثرات تبلیغات و جنگ نرم دشمنان از برنامه های موثری است که بانوان می‌توانند در این خصوص مشارکت داشته باشند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در خصوص نقش زنان در دفاع مقدس گفت: زنان در طول هشت سال دفاع مقدس نقش بی‌بدیل و شاخصی داشتند و نشان دادند که می‌توانند در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند و موجبات تشویق و ترغیب همسران و فرزندان خود برای حضور در صحنه‌ها را فراهم کنند.

وی گفت: ایجاد کارگروه‌های دانش آموزی و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بسیار موثر و تاثیرگذار است تا با بینش همراه با بصیرت، یک اتصال بین نسلی ایجاد شود.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط

مجتهدزاده: سواد رسانه ای توانایی تشخیص مرز بین جهان واقعی و جهان رسانه ای را در افراد ایجاد کند

مجتهدزاده با اشاره به لزوم سواد رسانه ای در دنیا کنونی اظهار داشت: ارتقاء سطح سواد رسانه ای به خانواده ها در جهت خود کنترلی در برابر رسانه ها نیازمند

مجتهدزاده درگذشت مادر شهیدان خرمدل را تسلیت گفت

 مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، در پیامی درگذشت مرحومه حاجیه خانم «خورشید جمشیدی» مادر بزرگوار شهیدان والامقام سعید، علی و ایرج خرمدل،

هجمه های دشمن را با زنده نگهداشتن یاد شهدا باطل کنیم

مجتهدزاده در نشست کانون پیام آوران عاشورا ضمن اشاره به نقش اثر گذار خواهران شهدا خاطر نشان کرد: خواهران شهدا ادامه دهنده و اشاعه دهنده راه شهدا و پیام رسان

تقویت همبستگی اجتماعی از لوازم اصلی قدم نهادن در مسیر تمدن نوین اسلامی است

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در نشست صمیمانه دهه کرامت  که با حضور معاون امور ایران و مدیر کل امور بانوان