Iran design سازمان زنان سازمان زنان

سازمان زنان
سازمان زنان
مجتهدزاده:

هجمه های دشمن را با زنده نگهداشتن یاد شهدا باطل کنیم

نشست کانون پیام آوران عاشورا، خواهران شهدا با حضور مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‎های مشارکت زنان در دفاع مقدس و جمعی از خواهران شهدا در امام زاده صالح در پنجشنبه 13 تیر 1398 برگزار شد.

...

مجتهدزاده در نشست کانون پیام آوران عاشورا ضمن اشاره به نقش اثر گذار خواهران شهدا خاطر نشان کرد: خواهران شهدا ادامه دهنده و اشاعه دهنده راه شهدا و پیام رسان آنان در جامعه هستند.

وی اظهار داشت: زمان‌شناسی، دشمن‌شناسی، عقیله بودن و روشنگری ویژگی‌هایی هستند که حضرت زینب (س) را متمایز کرده‌ است. از این روز خواهران شهدا نیز به این واسطه می‌توانند همچون حضرت زینب (س) در جامعه حضور داشته باشند و در این مقطع حساس کنونی که دشمنان ما ستیزه‌گرانه و بی‌رحمانه به جامعه زنان می‌تازند و تهاجم فرهنگی را ایجاد کرده‌اند، راهگشا باشند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه سرآغاز هر نهضت و حرکتی پیام رسانی حضرت زینب (س) می باشد، اظهار داشت: اگر ایشان پیام عاشورایی نهضت اباعبدالله الحسین را انعکاس نمی دادند، کربلا در کربلا می ماند.

مجتهدزاده رسالت خواهران شهدا به تاسی از حضرت زینب (س) را حائز اهمیت خواند و ادامه داد: باطل السحر هجمه های دشمن در جامعه زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایجاد وحدت و ترویج مولفه های ایثار، از وظایف خطیر خواهران شهدا است.

وی ضمن اشاره به تفاوت جنگ سخت و نرم اظهار داشت: دشمن در جنگ سخت دیده می شود و این حضور دشمن باعث می شود فضای گفتمانی جامعه، فضای ایثار و وحدت باشد و زمینه پیروزی در این جنگ مهیا می شود، ولی در جنگ نرم، دشمن مانند موریانه با نفوذ در دل خانواده ها زمینه کم رنگ شدن اعتقادات و ارزش ها را در جامعه فراهم می کند و به مرور به ضد ارزش تبدیل می کند. ما برای آنکه بتوانیم در این عرصه نیز پیروز باشیم و بر مبنای توصیه مقام معظم رهبری باید یاد و خاطره شهدا را در جامعه گرامی بداریم. این گرامی داشتن مسئولیت ما را سنگین می‌کند.

مجتهدزاده گفت: ایستادگی ملت ایران در مقابل ابرقدرتها مرهون وجود خانواده معزز شهدا به عنوان سرمایه های اجتماعی می باشد. 
وی یادآور شد: اگر بتوانیم هویت اجتماعی که فرد نسبت به آیین و آرمان هایش دارد در جوانان زنده کنیم بهترین وظیفه را انجام داده ایم، زیرا یکی از لوازم اصلی قدم نهادن در مسیر تمدن نوین اسلامی تبیین و صیقل دادن اهداف و آرمان ها و تبدیل آن به فهم عمومی، ایجاد امید در جامعه و تقویت همبستگی اجتماعی در جامعه است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در پایان با اشاره به آسیب های فضای مجازی بر لزوم آشنایی بیشتر با فضای رسانه و افزایش سواد نسبت به این حوزه تاکید کرد.


در پایان این نشست کارگاه سوادرسانه ای " طرح اکسیر" با علیرضا آل داوود استاد دانشگاه، به سخنرانی پرداخت.

آل داوود اظهار داشت: اینترنتی که ما استفاده میکنیم اینترنت امریکایی است، یکی از راه کارها برای رهایی از برنامه ریزی های دشمن در این حوزه ایجاد شبکه ملی اطلاعات است.

این پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن از جمله مهم ترین مواردی است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر آن تاکید داشتند.

وی با اشاره به این که فضای مجازی زیست بوم جدید انسان ها است، عنوان کرد: بر اساس سطوح سه گانه فضای مجازی در کشور متوجه می شویم که شبکه ملی اطلاعات را حاکمیت باید راه اندازی کند، اما پیام رسان ها و مباحث خدماتی به سطح مدیریتی مربوط می شود، با توجه به این که لایه کاربر باید بهره برداری فرصت محور از فضای مجازی داشته باشد.

علیرضا آل داوود افزود: اهداف مختلف در سطوح سه گانه فضای مجازی محقق نمی شوند، مگر این که ما مهارت رسانه و استفاده از فضای مجازی را در کشور ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اهمیت رواج سواد رسانه ای در کشور، اذعان داشت: متاسفانه در حال حاضر نمره مردم ایران در حوزه فضای مجازی 12 از صد است.

این پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به این که نمره پاین سواد رسانه ای در ایران یک زنگ خطر جدی است، تصریح کرد: مهارت های سواد رسانه ای امروزه از مقطع دهم مدارس به دانش آموزان آموزش داده می شود، در حالی که فراگیری مهارت رسانه باید از سطوح مهد کودک شروع شود.لبا بیان اینکه رسانه از زبان اقناع استفاده میکند و روی قلب و مغز مخاطب کار می کنند، اظهار داشت: بخش های خبری و بنگاه های رسانه سعی می کند تا ما رویدادهایی که آنها گزارش میکنند را بپذیریم. پیامهای تبلیغاتی در تلاش هستند ما را متقاعد کنند که از محصول آنها استفاده کنیم، کتابها فیلم ها و سریالهای تلویزیونی همه مدعی بیان صداقت و درستی هستند و سعی دارند تا ما را به پیگیری خود ترغیب کنند. لذا با علم به این موضوع میتوان سره را از ناسره تشخیص داد.

وی خاطرنشان کرد: سواد رسانه ای یک نوع درک متکی بر مهارت است که بر اساس آن می توان انواع رسانه ها و تولیدات آنها را شناخت و از یکدیگر تفکیک و شناسایی کرد. مهارتهای سواد رسانه ای به نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و همه افراد جامعه کمک میکنند تا بتوانند یک مخاطب فعال، خلاق، گزینشگر و هوشمند باشند نه صرفا یک مصرف کننده ساده خام برای پیامهای رسانه ای.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط

مجتهدزاده: سواد رسانه ای توانایی تشخیص مرز بین جهان واقعی و جهان رسانه ای را در افراد ایجاد کند

مجتهدزاده با اشاره به لزوم سواد رسانه ای در دنیا کنونی اظهار داشت: ارتقاء سطح سواد رسانه ای به خانواده ها در جهت خود کنترلی در برابر رسانه ها نیازمند

رشد «اعتیاد اینترنتی» در ایران

«طرح اکسیر» با محوریت سوادرسانه به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس و با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور «سیدعلیرضا آل داوود» برای دختران

مجتهدزاده درگذشت مادر شهیدان خرمدل را تسلیت گفت

 مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، در پیامی درگذشت مرحومه حاجیه خانم «خورشید جمشیدی» مادر بزرگوار شهیدان والامقام سعید، علی و ایرج خرمدل،

تقویت همبستگی اجتماعی از لوازم اصلی قدم نهادن در مسیر تمدن نوین اسلامی است

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در نشست صمیمانه دهه کرامت  که با حضور معاون امور ایران و مدیر کل امور بانوان

برگزاری نشست شورای راهبردی زنان در دفاع مقدس سمنان

دومین نشست شورای راهبردی زن و دفاع مقدس در استان سمنان با حضور «مریم مجتهد‌زاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، در سالن مدیریت بحران