Iran design سازمان زنان سازمان زنان

سازمان زنان
سازمان زنان
مجتهدزاه:

مهمترین مولفه شکلگیری تحقق تمدن نوین اسلامی بازیابی هویت و باور اجتماعی است

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در اردوی آموزشی تفریحی دختران شاغل سازمان صدا و سیما که به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شد، به بیان نقش زنان در تحقق تمدن نوین اسلامی پرداخت.

...

مجتهدزاده گفت: هدف نهایی انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی در زنجیره ای منطقی و مستمر است که بر چهار رکن دین، عقلانیت، علم و اخلاق بنا شده است و برای تحقق آن بایستی پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی در مسیر تمدن سازی پشت سر گذاشته شوند.

وی گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی بر اساس آرمانها و مولفه هایی روشن و با هدف زمینه سازی برای شکلگیری تمدن نوین اسلامی شکل گرفت.

 رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان عدالت اجتماعی را مهم‌ترین رکن تمدن نوین اسلامی معرفی کرد و اظهار داشت: اگر قرار باشد وجه تمایز تمدن نوین اسلامی با سایر تمدن را بیان کنیم، بدون شک، این وجه تمایز، تعریف مترقی اسلام از عدالت اجتماعی، و مهم‌تر از آن، میزان سرمایه‌گذاری بر روی آن خواهد بود.

مجتهدزاده ادامه داد:  تمدن نوین اسلامی بازگشت به گذشته نیست بلکه منظور از آن، بهره‌گیری هوشمندانه از سرمایه‌ها و تجارب ارزنده تاریخی و همچنین ایجاد بسترهای نو و امروزی، برای یک جهش تمدنی در آینده است. 

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک نوآوری بود که برای حفظ آن نیاز به جامعه سالم، پویا و محکم داریم و نقش زن به عنوان پیشران و لوکوموتیو حرکت رو به جلو برای داشتن جامعه سعادتمند بر همگان محرز می باشد.

مجتهدزاده یادآور شد: مهمترین مولفه شکلگیری تحقق تمدن نوین اسلامی بحث هویت و باور اجتماعی است، دشمنان با تمام ابزارها درصدد زدودن این باور در بانوان جامعه به عنوان اثرگذارترین افراد در جامعه و مادران آینده هستند لذا ضروری است که نخبگان جامعه این هویت اجتماعی را به زنان برگردانند.

به گفته مجتهدزاده معمولاً جوامعی در مسیر پیشرفت و تمدن سازی قرار می‌گیرند که به سطح مناسبی از خودباوری دست پیداکرده‌اند. امروز جامعه به برکت انقلاب اسلامی به خودباوری رسیده است اما این خودباوری عمق کافی پیدا نکرده و می‌تواند با هجمه‌های فرهنگی ترک بردارد. بنابراین، تقویت هویت و خودباوری اجتماعی یکی از لوازم اصلی قدم گذاشتن در مسیر تمدن نوین اسلامی است.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اگر هویت اجتماعی که فرد نسبت به کشور،  آیین و آرمانهایش دارد بتوانیم نسبت به جوانان زنده کنیم بهترین و مهمترین وظیفه را انجام داده ایم.

وی با تأکید بر اینکه جامعه بی‌هدف و فاقد یک چشم‌انداز روشن، یک جامعه مرده و پژمرده است، اظهار داشت:  شکل‌گیری همبستگی اجتماعی برای نزدیک شدن به  اهداف و آرمان‌هاست، همبستگی زمانی شکل می‌گیرد که عزم و اراده قوی برای تحقق اهداف و آرمان‌ها وجود داشته باشد. خود عزم و اراده قوی هم مولود خودباوری و امید به امکان تحقق اهداف و آرمان‌هاست.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در پایان توضیح داد: اگر در جامعه‌ای، عزم و اراده ملی وجود نداشته باشد، هر روز شاهد دعواها و اختلافات پوچ سیاسی خواهیم بود که مانع از رسیدن به جامعه پویا خواهد شد. بنابراین تبیین و صیقل دادن اهداف و آرمان‌ها و تبدیل آن به فهم عمومی، ایجاد امید در جامعه و تقویت همبستگی اجتماعی برای حرکت جمعی به‌سوی اهداف و آرمان‌ها، یکی از لوازم اصلی قدم نهادن در مسیر تمدن نوین اسلامی است.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط

بیانیه روز دزفول، روز مقاومت و پایداری

سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بمناسبت گرامیداشت چهارم خرداد «روز مقاومت و پایداری دزفول» بیانیه ای صادر کرد: متن بیانیه به شرح ذیل است: چهارم خرداد سالروز

فاز سوم کارگاه " خورشید خانه ات باش" برگزار می شود

مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: فاز سوم  کارگاه"خورشید خانه ات باش" با حضور دكتر غلامعلي افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران چهره

مجتهدزاده: فرهنگ دفاع مقدس حافظ کشور در دوران های مختلف است

مریم مجتهد زاده روز سه شنبه در جلسه شورای راهبردی زنان و دفاع مقدس استان اردبیل افزود: نسل جوان کنونی باید با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند و نقش بانوان

دیدار رئیس سازمان نشر آثار مشارکت زنان در دفاع مقدس با خانواده سردار شهید «گودرز نجفی»

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور به همراه معاون امور استان‌های این سازمان و مدیرکل و کارکنان اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع

تلاش دشمن برای گرفتن هویت از جوانان/ باید امید را در جوانان زنده کرد

 نشست شورای راهبردی زنان و دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور، مدیرکل امور بانوان

زبان از بیان عظمت روحی همسران شهدا و جانبازان قاصر است

«مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور به همراه معاون امور استان‌های این سازمان و مدیرکل و کارکنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر