Iran design سازمان زنان سازمان زنان

سازمان زنان
سازمان زنان

بیانیه سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس  بمناسبت 15 خرداد

سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و فرارسیدن سالروز قیام پانزدهم خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

...

در این بیانیه آمده است؛  قیام خونین 15 خرداد سال ۱۳۴۲ ، آغازی بر افول و فروپاشی نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی است که علی رغم جنایت­‌ها و توطئه‌­های بی‌­شمار رژیم پلید و سفاک پهلوی،  موجبات پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل در بهمن ۵۷ را فراهم آورد.

این بیانیه ادامه می دهد؛ امام (ره) مظهر ایستادگی، مقاومت و آشتی ناپذیری در برابر استکبار و قدرت های زورگوی جهان اسلام، و نام و یاد او یادآور مکتب آزادی بخش اسلام و روش منش الهی و انقلابی در راستای آزادی صلاح و فلاح ملت های دربند است. حضرت امام (ره) با نهضت حماسه ساز بزرگ خود در تاریخ معاصر، اراده و جسارت حق جویی و ظلم ستیزی را برای ملتهای ستم دیده و تحت سلطه به ارمغان آورد، ایشان با اندیشه‌های نافذ و دوراندیشانه خود مسیر سعادت و رستگاری را بر مبنای آموزه‌های اسلام عزیز و تعالیم پیامبر اعظم (ص) و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و با نگاه به تجارب تاریخی بشریت، فراروی آحاد ملت ایران و دیگر ملل و جوامع آزاده و حق طلب قرار داد و با نهضت خویش، معادلات جهانی قدرت را به هم ریخت و نظام نوینی را در دنیای دوقطبی به وجود آورد و موجبات وزش نسیم بیداری و نجات تدریجی محرومان و مستضعفان از سلطه شیطانی مستکبران، در فراسوی جغرافیایی کشور را فراهم آورد.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است؛ ظهور بیداری اسلامی در منطقه و نهضت ضد سرمایه داری در اردوگاه غرب، دو رویداد مهم و نشانگر تاثیر انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است. امام (ره) فروپاشی شرق و غرب را نوید داد و ما امروز آثار آن را می بینیم. تمام این فتوحات، در سایه اتحاد و برادری به دست آمده است. اتحاد رمز موفقیت های بزرگ در نظام اسلامی ماست.

بنابراین امروز و در شرایطی که نظام سلطه بین‌المللی و در رأس آن شیطان بزرگ، آمریکا درصدد نفوذ به فرهنگ، روح و فکر جوانان ما و هماهنگ کردن فکر و فرهنگ آنان با فرهنگ غربی است،مراجعه به تدابیر، رهنمودها و اندیشه های امام (ره) نیاز همیشگی کشور و جامعه اسلامی است و تبیین ابعاد و زوایای شخصیت و اندیشه-‌های تعالی¬ بخش آن حضرت به ¬ویژه در حوزه دشمن¬ شناسی و سازش¬ ناپذیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به رغم گذشت 30 سال از ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و فقدان آن شخصیت و مرجع تاریخ ساز با فریاد رساتر از گذشته می‌توان گفت امام خمینی (ره) با پی ریزی حکومت مبتنی بر اسلام و برانداختن نظام پوسیده و منحط سلطنت موروثی، تحولات شگرفی را فراتر از جغرافیای ایران در سطح منطقه و بلکه در فراسوی آن رقم زد به گونه‌ای که قرن جدید، قرن سقوط عروسک‌های ابرقدرت نما و قرن عروج مجدد اسلام قرار گرفت.


سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس ‌ در پایان عمل به وصیت امام (ره) و تدابیر خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) را وظیفه خود می داند و از آحاد و اقشار ملت ایران برای حضور حماسی و پرشور در آیین‌های گرامیداشت امام خمینی (ره) و یوم الله پانزدهم خرداد ماه و تجدید میثاق با آرمان های بلند امام (ره) و شهدا و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) دعوت به عمل می آورد.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط

آزادسازی خرمشهر قطعه ای از تاریخ دلدادگی شیرزنان و دلاورمردان حماسه آفرين است

سازمان نشر آثار و ارزش‎های مشارکت زنان در دفاع مقدس به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامی‎داشت عملیات بیت المقدس بیانیه‎ای صادر کرد. متن بیانیه بدین شرح است: سوم خرداد یادآور نصرت

بیانیه روز دزفول، روز مقاومت و پایداری

سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بمناسبت گرامیداشت چهارم خرداد «روز مقاومت و پایداری دزفول» بیانیه ای صادر کرد: متن بیانیه به شرح ذیل است: چهارم خرداد سالروز