Iran design سازمان زنان سازمان زنان

سازمان زنان
سازمان زنان

طرح در کوی نیک نامان برگزار شد

در  این  ویژه برنامه کتاب سیره شهدا به همراه راهنمایی مطالعه در بین اقشار متقاضی توزیع می می گردد و ضمن برگزاری یک همایش در سراهای هر محله با حضور خانواده شهدای آن منطقه نکات کلیدی و کاربردی سیره شهدادر قالب روایتگری تبیین می گردد.

...

طرح در کوی نیک نامان با هدف ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی با تاکید بر مولفه های ایثار ، مقاومت و جهاد با محوریت زندگی شهدا به همت سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس و با مشارکت فرهنگسرای گلستان  اجرا شد.

شهناز اشکیان، مدیر استان های سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس به عنوان راوی دفاع مقدس ضمن بیان خاطراتی از شهیده طیبه واعظی و شهیده زینب کمایی بر ضرورت ادامه راه شهدا تاکید کرد.

اشکیان خاطرنشان کرد: شهیده طیبه واعظی دهنوی بانوی انقلابی و نماد مدافع حجاب و عفاف از جانش گذشت اما حاضرنشد حجابش را بردارند. به خاطر مبارزه با شاه و تحت تعقیب بودن شوهرش از سال 1354 به زندگی مخفی روی آورد، ولی در نهایت در 30 فرودین 1356 پس از دستگیری شوهرش، دستگیر شد وقتی ساواک طیبه واعظی را دستگیر کرد و به دست هایش دستبند زد، گفته بود: مرا بکشید ولی چادرم را برندارید.

وی اظهار داشت: یکی از شیوه هایی که می تواند به تعمیق ارزش های فرهنگی و به تبع آن ترویج سبک زندگی مبتنی بر ارزش های جامعه منجر گردد ترویج سبک زندگی شهدا و افرادی است که برای پایداری جامعه حماسه افرینی کرده اند، در این راستا طرح در کوی نیک نامی با هدف ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی با تاکید بر مولفه های ایثار ، مقاومت و جهاد با محوریت زندگی شهدا به عنوان مصادیق بارز و عملیاتی این سبک از زندگی تدوین شده است.

اشکیان اظهار داشت: به منظور ادامه راه شهدا وظیفه خطیر کنونی ما دشمن شناسی و دشمن ستیزی است.

وی با بیان اینکه از صدر اسلام  تا کنون برای حفظ دین اسلام شهدای زیادی با ایثار جان خود جانفشانی کرده اند ادامه داد: ما موظف هستیم پرچم برافراشته اسلام و انقلاب اسلامی را برای  نسل بعدی حفظ کنیم و لازمه آن آشنا کردن نسل جوان با فرهنگ والای ایثار و شهادت می باشد.

 

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط